KABUL ETMİYORUZ!!

04 Ocak 2023 11:25 Diyanet Birlik-Sen 892

Her şeyin fiyatı 3 katına çıkmış, vergilere ve harçlara yapılan zam ortadayken memura yapılan zammın "müjde" gibi açıklaması, “tok açın halinden ne anlar” dedirtti.

Zamma ilişkin tepkiler büyürken Memur-Sen başkanının da memura yapılan %25 zammı ayakta alkışlaması akıllara "Sendikacılık baraj peşinde koşmak mıdır yoksa memurun hakkını savunmak mıdır?" sorusunu getirdi. Diyanet Birlik-Sen olarak yapılan bu haksız zammı kabul etmiyor, memura ve emekliye ek zam yapılması zaruriyetinin bir kez daha altını çiziyoruz. Konuya ilişkin genel başkanımızın açıklamalarını da kamoyuna sunarız.

"Yetkili sendikanın kukla başkanı haksız adaletsiz hukuksuz %2 sendika barajıyla emek hırsızlığı yaparak hükümetten istediğini almış ve koltuğunu sağlamlaştırmıştır. Eğer memurun hakkı onun azıcık umurunda olsaydı hükümetin memura en az % 50 zam yapmak zorunda olduğunu anlardı.

Diyanet Birlik-Sen için yapılan bu zam memurun sabrını taşıran son damla olmuştur ve biz bu zammı asla kabul etmiyoruz.

Hükümetimize buradan seslenmek istiyorum. Memurlar olarak oylarımızla sizi biz hükümet yaptık! Bu güne kadar size oy verenler yalnızca Memur-Sen üyeleri değil devletini ülkesini düşünen ve seven çoğu memurdur. Ancak hükümet olarak mecliste memurları sendikasına göre danıştay kararlarınıda hiçe sayarak yandaş sendikaları koruma uğruna kanun çıkardınız ve emeklerimizin çalınmasına ne yazık ki zemin hazırladınız. %2 sendika barajıyla memurları yine ötekileştirdiniz, tekelleşmenin önünü açtınız. Hükümet olarak sendikal alanın önünü açmak yerine memurun sendikal tercihine müdahele ederek 189 sendika ve üyeleriyle birlikte 9 konfederasyon ve üyelerini yok saydınız. MemurlarA sendikasına göre ayrımcılık yaparak sendika pirimiyle terbiyle etmeye çalıştınız.

Unutmayın ki bunları yaparken önümüze yakın zamanda konacak sandık aklınıza gelmeliydi!

Yapılan bu haksızlıklar düzeltilmelidir. Yoksa memurlar sandıkta yandaş sendikalara geçtiğiniz kıyağı asla unutmayacak ve mutlaka değerlendirecektir."

03.01.2022

Kenan Ak

Diyanet Birlik-Sen

Genel Başkanı

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.