Hakkımızda

Değerli Diyanet ve Vakıflar Çalışanları, dost ve kardeşlerimiz.

Değerli Diyanet ve Vakıflar Çalışanları, dost ve kardeşlerimiz.

Şerefli varlık İnsanın kişiliğine, inançlarına, özünde taşıdığı onuruna, özgürlüğüne, emeği ve alın terine saygıyı vazgeçilmez ilke olarak kabul eden bir anlayışla, ayrımcılık yapmamak, dayanışma ve kardeşlik duygusuyla sevgi ve dostluklar oluşturmak üzere inanmış yüreklerden oluşan birliktelikle Diyanet ve Vakıflar hizmet kolunda Diyanet Birlik Sen Sendikasını kurduk.

Sendikamızın Diyanet ve Vakıflar çalışanları için hayırlı olmasını,  başarılı ve etkin faaliyette bulunmak üzere mücadele edenlere gayret ve güç vermesini Cenabı Allah’tan niyaz ederiz duasıyla Bismillah diyerek yola çıktık.

Milli ve manevi değerlerimizden taviz vermeden, sendikal faaliyetlerde yaşanan ve yaşatılan yanlışlardan ibret alarak çalışmanın toplum hayatındaki rolü ve değerlerini dikkate alarak, idareden ve siyasetten bağımsız hür ve demokratik sendikal çalışma esaslarını benimsemiş, insan haklarını korumayı ve geliştirmeyi vazgeçilmez ilke kabul eden bir anlayış doğrultusunda sendikal mücadele vermeyi amaç ve hedef edindik. 

Yapacağımız faaliyet ve mücadelede; farkındalık oluşturarak görev ve sorumluklarını bilen, verdiği kamu hizmeti ve emeğinden dolayı saygı duyulan saygın bir üye topluluğu meydana getirmeyi amaç edindik.Sunulan kamu hizmetinin önemine inanan, ona  güç katan, verimini geliştirmek için ve  kamu görevlisinin beklenti ve taleplerine ulaşması için sorgulayan,  fikir ve emek üreten, güven veren  saygı duyulan ve saygın bir sendikal mücadelenin adı ve adresi olmayı amaç edindik.Kurumlara, idarecilere, kişilere ve sendikalara karşı değil haksızlığa, yanlışlığa ve hukuksuzluğa karşı olacağız.

Siyasetin ve siyasetçinin haksız hukuksuz bir şekilde kuruma ve çalışanlarına müdahalesine ayırt etmeksizin karşı durarak, çalışanın ve kurumun yanında  olacağız.

Sendikamız, siyasetten bağımsız bir sendika olup, hiç bir  Konfederasyona da bağlı değildir.Sendikamız hiçbir siyasi partinin payandası, piyonu olmayacağı gibi asla vesayet altında bir sendikacılık yapmayacaktır.Sendikamız haksızlık karşısında susmadan,  güce boyun eğmeden, hür sendikacılık anlayışı içerisinde kalarak üyelerimizin ekonomik, sosyal, kültürel ve meslekî hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek amacıyla hak arama mücadelesi yapacaktır.

Sendikal faaliyetlerimizde, bugüne kadar yasadığımız bürokratik ve sendikal tecrübe ve birikimlerimizle, gayret, cesaret ve duruşumuz farkındalığımız olacaktır.Sendikamız; hak hukuk için sosyal ve siyasal çevrelerle diyalog ve irtibat içinde olacaktır. 

Sendika bir amaç değil, Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının haklarına kavuşabilmesi için bir araç olacaktır. 

Diyanet BİRLİK Sen Sendikası Hakk’ın ve adaletin tesis edilmesi, kayırmacılığa karşı liyakatin tercih edilmesi, emeği ve alın terini en yüce değer kabul ederek torpil ve iltimasın yok edilmesi için mücadele eden bir Sendika olacaktır.

Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının  işte bu benim Sendikam diyebileceği; gönüllere dokunacak, çaresiz kalanların uzattığı eli, sımsıkı tutacak bir anlayışla sendikacılık yapacaktır.

Doğru nereden ve kimden gelirse gelsin yanında olacak, Yanlışta kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracak,Daima Hakkı ve adaleti savunacaktır.

Devletimizin, Vatanımızın,  Milletimizin ve Bayrağımızın varlıkları varlık sebebimiz, varlıkları var olma güvencemizdir.''Diyanet Birlik Sen'' Sendikamız vatana, millete ve bayrağa eşsiz sevgi ve emsalsiz sadakatin merkezi olacaktır.''Biz gücümüzü sadece üyelerimizden  ve ilkelerimizden alacağız. 

Üyemizin  hür iradesine saygı duyarak şeffaf ve sorgulanabilen bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz.

Üyelerimizi daha müreffeh bir yaşam standardına ulaştırmak ve günümüz teknolojisine uygun çalışma şartlarına kavuşturmak temel amacımız olacaktır.

Haksızlığa ve itibar kaybına uğratılan üyelerimizin hukuki her zeminde hakkını ve  itibarını alması için mücadele edeceğiz.

Diyanet Birlik Sen tevazu ve samimiyet demektir, sevgi demektir, birlik ve beraberlik demektir.

Hiç bir Diyanet ve Vakıflar çalışanını ötekileştirmeden ve kırıp dökmeden hoşgörü ve kardeşlik içinde BİRLİK olmaya geliyoruz.

Bütün samimiyetimizle gücünü sadece üyelerinden alan,  her zaman sahada ve dinamik olması gereken yerde ve doğru zamanda, bütün vesayetlerin karşısında dimdik duracak, güçlü, birlik içinde ve  Hakk’ı üstün tutan sendikacılık anlayışı ile BİRLİK olmak için geliyoruz...

Sendikal tecrübe ve  inanmış kadrolarımızla güçlüyü haklı değil, haklıyı güçlü kılmak için,

.Kısaca; karalamadan, kırmadan, dökmeden, sadece haksızlığa karşı tavır alarak, Diyanet ve Vakıflar çalışanının sesi olmak ve  adam gibi sendikacılık yapmak için her zaman ve her mekanda çalışanların ve Din görevlilerin yanında olacağız.

Amasız..
Fakatsız..
Lakinsiz..
DİYANET BİRLİK SEN GENEL MERKEZİ

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.