2. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

16 Ocak 2024 17:44 Diyanet Birlik-Sen 675

SENDİKAMIZ 2. OLAĞAN GENEL KURULU BÜYÜK COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamızın 2. Olağan Genel Kurulu Ankara İç Kale Otel’de büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

DİVAN BAŞKANLIĞI’NI İSMAİL GÜNDÜZ  YAPTI

 

Diyanet Birlik Sen Marmara Bölge Başkanı Mehmet Ali KARADAŞLI’ nın açış konuşmasıyla başlayan Genel Kurulumuzun Divan Başkanlığı’nı Sendikamızın duayenlerinden İsmail GÜNDÜZ başkanımız yaptı.

Genel Kurulumuzun divan Başkan vekilliklerini ise Sendikamız Denetleme Kurul Üyesi Ramis ATAŞ ve Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı Mustafa AYAR yaptı. Divan Katip Üyeliklerini ise Kadın Kollarımızdan Ayşenur ÇELİK ile Merve Nur TEKECİ yaptı.

 

      GENEL KURULUMUZA KARDEŞ SENDİKACILARDA KATILDI

 

‘’Birliğimiz Özgürlüğümüz’’ etiketiyle  Birlik şöleni şeklinde gerçekleştirdiğimiz 2. Olağan Genel Kurulumuza, Yeni Sendika Genel Başkanı Metin MEMİŞ, Divasen Genel Başkanı Osman TAŞCI, Din Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Menderes ATEŞ Türk Diyanet Vakıf Sen eski Genel Başkanı Hazım Zeki SERGİ ve Diyanet Sen 4. Nolu Şube Başkanı Ali Salih KARCI katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra 2. Olağan Genel Kurulumuz Kocaeli- İzmit SEKA Cami İmam Hatibi Serkan VARDAR‘ın Kur’an tilavetiyle açıldı.

SENDİKAMIZ GENEL BAŞKANI KENAN AK GENEL KURULA HİTAP ETTİ

 

Konuşmasına  Genel Kurul Delegasyonunu ve misafirleri selamlayarak başlayan Genel Başkan Kenan Ak kapsamlı bir konuşma yaptı.

Genel Başkan AK, Genel  Kurula hitaplarına

Sendikamızın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçmiş ve ebediyete irtihal eden teşkilat mensuplarımıza rahmet, hayatta olanlara şükran dilekleri ile başladı.

 

Diyanet Birlik Sen’in Sendikal geleneği,

Bu geleneğin oluşturduğu duruş ve ahlak,

Ve bu ahlakla verilen mücadele,

Her Diyanet Birlik Sen Üyesini,

Sendikal mücadele tarihimizde,

Önemli bir şahsiyet yapmıştır.

 

İşte sizler…

Bütün haksızlıklara ve engellere direnerek

Hep birlikte verdiğimiz bu mücadelenin

Kahramanlarsınız...

Hepiniz, hakkın ve doğrunun yanında yer alarak, Haksızlılara karşısında dimdik durdunuz,

İradenize ve mücadelenize sahip çıktınız,

 

Hepiniz,

Diyanet Camiasının hakkı haykıran temsilcileri oldunuz.

Bugün burada, Hep birlikte vereceğimiz mesajla,

Sendikal Tarihin kara bir sayfasını kapatıp,

İnşallah 3 gün sonra Tertemiz Yenisini açacağız.

 

Şanla, şerefle, başarıyla hatırlanacak

Yeni bir başlangıcı hep birlikte yapacağız.

El ele, kol kola, gönül gönüle olacağız.

Diyanet Birlik Sen’imizi

Başarıdan başarıya koşturacağız.

 

2.Olağan Genel Kurulumuzu Şereflendiren

Siz Kıymetli delegelerim

Bu yeni ve şanlı başlangıca,

Hepiniz Hoş geldiniz…

 

Kurulduğu günden beri duruşumuzdan ve ilkelerimizden taviz vermeden yoluna devam eden sendikamızın, bugün 2. Olağan Genel Kurulunu hep birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

2. Olağan Genel Kurul Toplantımızın ve sonuçlarının Diyanet camiamıza Diyanet Birlik Sen teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor, değerli heyetinizi şahsım ve Yönetim Kurulu adına saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

ŞEHİTLERE RAHMET DİLEDİ

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

Mısralarında Akif’in tasvir ettiği Vatanımız, mukaddesatımız, namusumuz huzurumuz için fedai canda bulunan kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Mekânları cennet olsun. Kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.

VEFAT EDEN BAŞKANLARIMIZ

 Sendikamızın İstanbul İl Başkanı iken vefat eden İbrahim MADAK Başkanımız ile, Samsun İl Başkanı iken kalp krizi sonucu vefat eden Hüseyin Ragıp ATAM başkanlarımıza Cenabı Allahtan rahmet diliyoruz. Ruhları şad mekânları cennet olsun.

 

BAŞKAN AK İSRAİLE LANET OKUDU

 

Çoluk, çocuk, kadın demeden insaf ve merhametini yitirmiş insan kılığındaki mahluklar tarafından zulme maruz kalan Filistin ve Gazze Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin acılarını paylaşıyor hayatını kaybedenlere Cenabı Allah tan rahmet, yaralananlara acil şifa, geride kalanlara sabır diliyoruz. Terör devleti zalim İsraili ve Dünyanın neresinde olursa olsun yapılan zulümleri, soykırımları, vahşetleri lanetliyoruz.

DİYANET BİRLİK SEN ONURLU BİR MÜCADELE VERİYOR

Değerli Delege arkadaşlarım!

Kurulduğumuz günden beri haksızlıkların, adaletsizliklerin ve hukuksuzlukların karşısında göstermiş olduğumuz dik ve omurgalı duruşumuzu bozmadan, birlikte omuz omuza vererek hangi koşulda olursak olalım Diyanet Çalışanlarının Hakları için Mücadele etmekten vaz geçmedik.

 Bir mücadele hangi hedefe gitmek istiyorsa ona uygun bir ahlâk ve şahsiyet profili geliştirmek mecburiyetindedir.

Sendikal mücadele zor olsa da, Duruş sahibi şahsiyetli kişiler için onurlu bir mücadeledir.

Bunun için Diyanet Birlik Sen mensuplarının Sendikal Mücadelesi Diyanet Çalışanları adına ilkeli, kararlı ve onurlu bir Hak Arama Mücadelesi olarak yürütülmektedir.

 

BİZİN ANLAYIŞIMIZDA ASLA PES ETMEK YOK

Sendikamız; Diyanet çalışanları arasında ayırım gözetmeksizin hak ve sorumluluklarını iyi bilen bir üye topluluğu meydana getirmek, Üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek, mesleki saygınlık için onurlu, dürüst ilkeli ve kararlı hak arama mücadelesini amaç edinmiştir. 

 

Bu mücadele her şartta her türlü olumsuzluk karşısında PES etmeyi ve vazgeçmeyi değil, Çözüm üretmeyi ve Hedeften sapmadan sonuna kadar direnç göstermeyi gerektirir.

ÜYELERİMİZ SÖZ VERDİK

Diyanet Birlik Sen ailesi olarak İnanmış kadrolarımızla yola çıkarken; Haksızlıkların karşısında ilkeli ve kararlı bir duruş sergileyeceğimize, hedeften sapmadan sendikacılığın önüne konulan her türlü haksız hukuksuz, adaletsiz, bütün engelleri aşmak için ortak mücadele için sizlere bir SÖZ verdik.

 

SORUMLULUĞUMUZUN AĞIRLIĞINI BİLİYORUZ

 

Değerli Delege arkadaşlarım!

Ayağımıza takılan çelmelere, üzerimize atılan asılsız mesnetsiz karalamalara hatta iftiralara aldırmadan sizler bizim samimiyetimize ve sözümüze güvendiniz. Bize inandınız ve bizi yalnız bırakmadınız.

Bizlerde sizlerden aldığımız emanete ve verdiğimiz sözlere sadık kaldık. Hiçbir zaman Diyanet Çalışanına yakışmayan bir işin içinde bulunmadık, hamasetle Sendikacılık Faaliyeti yapmadık, siyasetin arkasına sığınmadık, ya olduğumuz gibi göründük, ya da göründüğümüz gibi olmaya devam ettik.

Diyanet Çalışanlarına karşı Sorumluluğumuzun ağırlığını biliyoruz.

Bu güne kadar kıymetli üyelerimizin başını yere eğdirecek bir fikrin veya bir faaliyetin içinde asla olmadık. Bundan sonrada olmayacağız.

BUNLAR SENDİKACILIĞIN YÜZ KARALARI

Sendikal alanda siyasete yaslanarak elde ettiği üye çokluğu itibariyle konforlu alan elde etmiş kerameti kendinden menkul beceriksiz ve iradelerini teslim etmiş sendikalar Toplu sözleşmede hayal kırıklığı yaşatmışlardır.

 

Çapsızlıklarını örtmek için, üye kayıplarının önüne geçmek ve oturdukları koltukları kaybetmemek için önce Toplu sözleşme masasında kanunlara aykırı olarak;

 

Hatırlanacağı üzere 2021 yılında 6. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanları adına hiçbir kazanım elde edemeyen Memur sen, Hükümet ile imzaladığı Toplu sözleşme maddesine hukuka aykırı olarak %1 barajını getirmişti. Diğeri de bunu savunmuştu.

 

Kıymetli arkadaşlarım Sendikacılık hakkı, Emeği ve özgürlükleri savunan engelleri ortadan kaldıran bir faaliyet olmasına rağmen sözde büyük özde çapsız sendikacılar haksızlığı utanmadan öneren ve engelleri koyan bir anlayışla sendikacılığın yüzkarası olmuşlardır. 

 

%1'İ DANIŞTAY DA BİZ İPTAL ETTİRDİK

 

Hükümetten memur adına bir şey talep edemeyen sözde sendika Memur sen hükümetten haksız ve hukuksuz bir şekilde % 1 Sendikal üye barajı getirilmesini talep etmişse de Diyanet Birlik Sen Sendikamızın Danıştay nezdinde açtığı davayı kazanarak bu engeli sendikal mücadele lehine ortadan kaldırılmasını sağlamıştı.

Böylece hukuk yoluyla Sendikacılığın önüne konulan engellerin kaldırılmasını sağlayan Sendikamız Diyanet Birlik Sen’in ismi Sendikal tarihe altın harflerle yazılmıştı.

 

  UTANMADAN %2 TİYATROSUNU SAHNEYE KOYDULAR

 

Ancak bu hukuk zaferini kendilerine yediremeyen Memur Sen ve Kamu-sen üye kayıplarının önüne geçmek için 2022 Aralık ayında aynı tiyatroyu tekrar sahneye koydular.

 

Memurun ekonomik hakları lehine karar aldıramayan bu utanmazlar şeytanca bir anlayışla sendikal mücadeleye engel ve tuzaklar kurmayı başarmışlardır.


Kanuni uygulamaların yürürlülüğü için zaman ve  süre verilirken üyeleşme için süre ve fırsat  verilmeden haksızca kanunlara ve Anayasaya aykırı bir şekilde yasal düzenleme yaptırarak hür sendikacılığa büyük bir darbe vurdular.

 

BU OYUN BOZLACAK 18 OCAKTA ANAYASA MAHKEMSİ KARAR VERECEK MASKELER DÜŞECEK

 

Anayasaya aykırı olan bu kanun, açıkça sendikal özgürlüğe bir müdahale oluşturmuş, sendikaların kuruluş amaçlarının gerçekleştirilmesini önleyici şekilde üye kaybına sebebiyet vermiş ve sendikal tekelleşmenin önünü açmıştır.

 

Bir hukuk Devleti olan ülkemizde aynı hizmet kolunda çalışıp aynı işi yapan sendika üyesi kamu görevlileri arasında, sadece farklı sendikalara üye olmaları nedeniyle Sendika pirimi ödemesinde ayrım yapılması ve memurlar arasında eşitsizlik oluşturan bir kanun çıkarılması asla kabul edilemez.

 

Biz Diyanet Birlik Sen olarak Üstünlerin Hukuku değil, Ülkemizde her ne olursa olsun Hukukun üstünlüğünün galip geleceğine inanıyoruz.

 

Anayasa ile güvence altına alınan sendika seçme ve Teşkilatlanma özgürlüğü hiçbir güç tarafından engellenmemelidir.

 

Devletin ödediği aidat ile yandaş ve yancı sendikacılığı özendiren yüzde 2 barajını Anayasa mahkemesinin 18 Ocak 2024 tarihinde görüşeceği davada iptal kararı vereceğine inancımız tamdır.

 

DİYANET BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ

 

Değerli Delege arkadaşlarım!

 Mensubu olmakla şeref duyduğumuz Diyanet İşleri Başkanlığımız, görev ve sunduğu hizmet açısından Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamada önemli görevler üslenen Türk Milletinin göz bebeği bir kurumdur.

 

Diyanet Birlik Sen Olarak Başkanlığımız tarafından sunulan din hizmetlerine katkı sağlamak ve destek vermek, öncelikle Diyanet mensupları olarak inancımızın bize yüklediği bir görevdir.

 

İDARECİLERİMİZDEN SEVGİ SAYGI İSTİYORUZ

 

Diyanet İşleri Başkanlığımızın Yöneticileri ile Diyanet Çalışanları arasında din hizmetinin daha verimli olması için sevgi ve saygıya dayalı samimi ilişkiler olması Sendika olarak en büyük beklentimizdir.

 

LİYAKATİN ESAS ALINDIĞI BİR KURUM OLMALIYIZ

 

Bu sebeple Diyanet İşleri Başkanlığı üstlendiği görev tanımına uygun olarak;

Liyakatin esas alındığı, Hak edenin hakkının zayi edilmediği, olumsuzlukların ve kargaşaların yaşanmadığı, Hizmet kolunda bulunan Sendikalar arasında tarafsızlığını koruyan bir anlayışın hâkim olduğu örnek bir kurum olmalıdır.

 

DİN GÖREVLİLERİMİZİN HİZMETKARIYIZ

 

Sendikamız Peygamber mesleğinin gerçek varisi olan Din görevlilerimizin ve Diyanet Teşkilatımızın hizmetkârıdır.

 

PERSONELE DEĞER VERİLMELİ SIKINTILARA KULAK TIKANMAMALIDIR

 

Diyanet İşleri Başkanlığımız, çalışan personelin taleplerini dikkate alarak onlara değer vermeli ve ilgi gösterilmelidir.

Bu bağlamda kronik hale gelmiş Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının ve din görevlilerimizin sorunlarını buradan yetkililere bir kez daha duyurmak istediğini belirten Kenan Ak.

 

 1. Mezuniyet durumu itibariyle şartları tutan Kuran Kursu Öğreticilerimize Formasyon Eğitimiyle Kuran Kursu Öğretmeni Unvanı verilmelidir.
 2.  Sınav Ücretleri Rekor Seviyeye ulaşan ve Din Görevlilerine eziyete dönüşen Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Kaldırılmalıdır.
 3. İmam Hatip ve Müezzin Kayyımların il içi ve il dışı nakil işlemlerinde kıdem esas alınarak puanlama usulüyle yapılmalıdır.
 4. Uzun zamandan beri İdarecilerin inisiyatifle kapalı tutulan karşılıklı becayişler serbest bırakılmalıdır.
 5. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Katılım Bankaları arasında yapılan maaş protokolleri (Promosyon) yeniden değerlendirmeli personelin hem maddi açıdan hem de Katılım bankasından aldığı hizmetteki mağduriyeti dikkate alınmalıdır.
 6. Köylerde Muhtarların Camii ve Kuran Kurslarında Dernek Yöneticilerinin Din Görevlisinin amiriymiş gibi tavır takınmaları ve yapılan din hizmetlerine müdahale etmelerine müsaade edilmemeli bununla ilgili yasal düzenleme yapılmalıdır.
 7. Din Görevlileri camilerde her hafta para toplama eziyetinden kurtarılmalıdır. Para toplama işlemi 2860 sayılı Yardım toplama kanunu çerçevesinde yapılmalıdır.
 8. Özellikle Köylerde görev yapan görevlilerin görev yaptığı Camilere Lojman yapılmalı ve Lojmansız camii bırakılmamalıdır.
 9. Vatandaş tarafından yapılarak Mülkiyeti Diyanet Vakfına verilen Cami Lojmanlarından Kira alınmamalıdır.
 10. Din Görevlileri görev yaptığı süre içinde en az bir defa olmak üzere Kıdem Esasına Göre sınavsız olarak Hacca Ve Umreye gönderilmelidir.
 11. Bazı Müftülerin ve idarecilerin kanuna aykırı şekilde sanki bir sendikanın temsilcisiymiş gibi sendikalar lehine taraf olmaktan vazgeçmeli ve tüm sendikalara eşit şekilde davranmalıdır.
 12. Başkanlığa Doğrudan Yapılan Şikâyet Dilekçeleri tekrar Mahalline Gönderilmemelidir,
 13. Başkanlık ve Müftülüklerde bulunan bütün Memur Kadrolarının V.H.K.İ kadrosuna Dönüştürülmelidir.
 14. Aşçıların mevzuatında düzenleme yapılarak Yardımcı Hizmetler Sınıfından Teknik Hizmetler Sınıfı Kadrosuna Aşçı Teknisyen olarak alınmalıdır.
 15. Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan hizmetliler için Görevde Yükselme Sınavı Açılmalıdır
 16. Başkanlıkta Genel İdare sınıfında Şoför olarak çalışan personelden müktesebiuygun olanlara yeşil pasaport verilmelidir.ayrıca görevli iken trafik cezasına maruzkalanların cezaları kurumca ödenmelidir.
 17. Her ilde Diyanet Evi Açılmalı, Diyanet Evi açılamayan illerde ise Resmi Kurumların Misafirhaneleriyle anlaşma Sağlanmalıdır.
 18. Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Sınav Yönetmeliği görevlilerin ihtiyacına cevap verecek şekilde yeniden güncellenmelidir.
 19. Başkanlık Yayınlarımızın ve özellikle Diyanet Dergilerine abonelik konusu personele baskıyla değil güzelce izah edilerek ve sevdirilerek yapılmalıdır,
 20. Diyanet Yayınlarını almak istemeyenlere ise baskı ve zorlama yapılmamalıdır.
 21. Başkanlık üst düzey yöneticilerin yazdığı kitaplar Din görevlilerimize sattırılmamalıdır.
 22. Disiplin ve Soruşturmalarda 3071 Sayılı Kanuna göre hareket Edilmeli, Muhakkiklerin ve müfettişlerin görevliye suçluymuş gibi muamele yapmamalıdır,
 23. Geçici Kuran Kursu Öğreticilerinin özlük ve mali hakları düzeltilmeli, Görev yaptıkları her yıl için bir tecrübe puanı verilerek mülakatlarda avantajlı durum sağlanmalıdır.
 24. Vekil İmam Hatiplerin maaş ve sosyal hakları acilen düzeltilmelidir.
 25. Görevliler hakkında yapılan imzasız ve asılsız şikâyetler İdare tarafından Değerlendirmemeye alınmamalıdır.
 26. Kanuni Hakkını Arayan Görevliye Suçlu Muamelesi Yapılmaması
 27. Sözleşmeli Personel istihdam kesinlikle sonlandırılmalıdır.
 28. Cumhurbaşkanı tarafından söz verilen 1. dereceye gelmiş bulunan Kamu görevlilerinin tamamına 3600 Ek gösterge verilmelidir.
 29. Vaizlerin özlük ve mali hakları düzeltilmelidir, mazeret ve eş durumu gibi nakil taleplerinde 3 yıl görev yapma dayatmasından vazgeçilmelidir.
 30. Murakıpların statü ve konumları yeniden belirlenerek özlük ve mali hakları iyileştirilmelidir.
 31. Başkanlık ve Müftülüklerde çalışan Din Hizmetleri uzmanlarının görev ve statü tanımları yeniden yapılmalıdır,

 

HER ZAMAN DİYANET ÇALIŞANLARININ YANINDA OLACAĞIZ

 

Değerli arkadaşlarım !

Kurulduğu günden beri hakkı tutup kaldırmak için var olma mücadelesi veren sendikacılığın yüz akı Diyanet Birlik Sen bundan sonra ki süreçte de her zaman Diyanet Çalışanlarının yanında olmaya devam edecektir.

 

Birlik Beraberliğimiz, Azmimiz ve kararlılığımızla her türlü engeli aşacak güçteyiz.

 

% 2 SENDİKA BARAJINIDA AŞACAĞIZ

% 1 Sendika barajını Danıştay kararıyla nasıl aştıysak % 2 sendika barajını da Anayasa Mahkemesi kararıyla inşallah aşacağız dedi.

ÖLÇÜMÜZ DOĞRULUK OLACAK

Sendikal Mücadelemizde Ölçümüz; Haksızlığa, Yanlışlığa ve Hukuksuzluğa karşı durmak; mazlumun, mağdurun, doğrunun hakkını savunmak; Din Görevlilerimizin ve Güzide Kurumumuzun her zaman yanında, olmak olacaktır.

 

Haksızlığa ve itibar kaybına uğratılan üyelerimizin ve Diyanet çalışanlarının hukuki her zeminde hakkını ve itibarını alması için elimizden gelen çalışmayı yapacağız diyerek konuşmasını bitirdi.

 

Sırasıyla misafir olarak katılan Sendikaların Genel Başkanları da bir konuşma yaparak kongreye hayırladılar ve davete teşekkür ettiler.

 

Yönetim Kurulu Faaliyet raporu Genel Başkan Yardımcısı Orhan KARTAL tarafından, Denetle Raporu ve Mali Blançolarda Genel başkan yardımcısı Yusuf ÇAKIR tarafından okundu oylandı ibra oldu.

Sendikamız Yönetim Kurulu Üyesi iken Emekli olan İshak YAMAN' a hizmetlerinden dolayı plaket Genel Başkan Kenan Ak tarafından Plaket verildi. Ayrıca yine emekliye ayrılan temsilcilerimiz ve kurucularımızdan Resul DİNÇ, Mehmet Akif Us, Faruk ÇALIŞ,Muzaffer Okumuş,Ruhi ERSOY ve Abdulmuttalip COŞKUNER ile Sendikamıza dijital ortamda katkı sağlayan Ali YAĞIZ ve Süleymaan TOPCU' ya da Plaketleri verildi.

 

Günün sonunda yapılan seçimlerde;

Yönetim Kurulumuz

KENAN AK Genel Başkan

ORHAN KARTAL Genel Başkan Vekili

MUSTAFA ÖZDEMİR Genel Başkan Yrd. (Teşkilatlanma)

YUSUF ÇAKIR Genel Başkan Yrd. (Mali İşler)

İSMAİL TOPCU Genel Başkan Yrd. (Eğt.ve Sos İşl)

MEHMET ALİ KARADAŞLI Genel Başkan Yrd.( Basın- İletişim)

FAHRİ ÖZDEMİR Genel Başkan Yrd.(Mvz.veToplu Sözleşme)

 

 

 

 

DENETLEME KURULU

YUSUF KILIÇ

İKRAM ALACALAR

NUMAN UYSAL

ZÜBEYİR MERT

CANER HAZAR

 

DİSİPLİN KURULU

 

GÜL AKPINAR

AYFER ASLAN

AYŞEGÜL PİR SOYLU

MERYEM SELVİ

AYŞEGÜL TOPRAK

 

SEÇİLMİŞLERDİR.

Hayırlı olsun

 DİYANET BİRLİK SEN GENEL MERKEZİ

 • Etiketler

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.