BAŞKANLAR KURULU TEŞKİLATLANMA VE EĞİTİM TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

27 Ekim 2022 18:35 Diyanet Birlik-Sen 319

24-26 Ekim 2022 tarihinde Nevşehir-Kozaklı Roza Otelde Genel Başkanımız Kenan AK’ın başkanlığında, Genel başkan yardımcıları, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri il ve ilçe temsilcileri ve kadın kolları başkanlarının katılımıyla Diyanet Birlik-Sen Teşkilatlanma ve Eğitim Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Marmara Bölge Başkanı Mehmet Ali KARADAŞLI' nın moderatörlüğünde; Genel Merkez tarafından organize edilen Başkanlar Kurulu Teşkilatlanma ve Eğitim Toplantısı istiklal marşı ve saygı duruşu, Konya İl Başkan Yardımcısı Murat ESER'in okuduğu Kuranı Kerim tilavetiyle başlatılmış ve sendikanın tanıtım videosu izlendi. Başkanlar kurulunun açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Kenan AK diyanet gündemi ve yapılan sendikal çalışmalar hakkında toplantıya katılan başkanlara bilgi verdi. Genel Başkan Yardımcıları Orhan KARTAL, Mustafa ÖZDEMİR, Mehmet AKDOĞAN, Yusuf KILIÇ ve İshak YAMAN kendi faaliyet alanlarıyla ilgili sunumlar yaparak katılımcıları bilgilendirdiler.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa ÖZDEMİR, teşkilatlanma,üyelik, temsilcilik konularında sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Genel başkan yardımcısı Yusuf ÇAKIR ise sendikal İletişim nasıl olmalı ile ilgili katılımcılarında beğenerek izlediği bir sunum gerçekleştirdi. İç Anadolu Bölge Başkanı İsmail TOPCU, ve Batı Karadeniz bölge başkanı Yılmaz DEĞER bölge illerin teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Akdeniz bölge başkanı Fahri ÖZDEMİR başkanlık hizmet alanı ile ilgili yürürlükte olan İdari mevzuat memurun bilmesi gereken kanunlar ve içerikleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayfer ASLAN'ın selamlama konuşmasının ardından, Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Gül AKPINAR Sendika İnternet sayfası üyelik programının nasıl kullanılacağına dair sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr Ali Vasfi Kurt ise Tecrübe Paylaşımı konusunda Başkanlar Kurulunu bilgilendirdi. Hukuki ve Disiplin konularıyla ilgili Denetleme ve Hukuk komisyon üyesi Ömer ÇINAR hukuki disiplin işlemleri ve memuriyette karşılaşılan sıkıntılar hakkında güzel bilgiler verdi. Karabağlar İlçe Temsilcisi Ahmet BAĞBEKLEYEN ise sendikacılıkta sosyal medya kullanımı konusunda detaylı bilgiler verdi.

İl Başkanları, Kadın Kolları Başkanları ve İlçe Temsilcileri de bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşarak toplantımıza katkı sağladı. Toplantının en önemli Konularından ilk Şube açma müjdesini veren Genel Başkan Kenan AK üye sayısı 450 yi geçen Kocaeli - Düzce illerinin oluşturacağı Diyanet Birlik-Sen'in ilk şubesini kurmaları için Genel Merkez Yönetim Kurulunca Şube Kurma yetkilendirmesi yapıldığı müjdesini verdi, daha sonra vefayı kendisine bir amaç olarak gören anlayışla Kandıra İlçe Temsilcimiz iken emekli olan Resul DİNÇ Başkanımıza sendikamıza verdiği hizmetlerden dolayı Genel Başkan AK tarafından plaket verildi.

Genel itibariyle Diyanet Birlik Sen Başkanlar Kurulu Teşkilatlanma ve Eğitim Toplantısında Sendikanın Teşkilatlanma Çalışmaları, 2022 yılı Üye sayıları ile ilgili değerlendirme, moral ve motivasyon sağlayıcı bilgiler, daha etkin ve başarılı olabilmek için sendikal çalışmalarda ihtiyaç duyulan bilgi ve belgeler, üyelik sisteminin katılımcılara tanıtılması sendikanın mali işleyişi, mevzuat bilgisi, etkili iletişim, beden dili, propaganda teknikleri, belge ve bilgi konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Sendika Genel Merkezi tarafından Başkanlar Kurulu Teşkilatlanma ve Eğitim Toplantısı sonucunda hazırlanan Diyanet Birlik-Sen Sonuç Bildirgesi ise kısa zamanda Diyanet çalışanlarının ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.