DİYANET BİRLİK-SEN VE SENDİKAL MÜCADELE

28 Mayıs 2024 21:22 Diyanet Birlik-Sen 161

DİYANET BİRLİK-SEN VE SENDİKAL MÜCADELE

Diyanet Birlik-Sen ailesi olarak kamu görevlilerinin sendikal üyelikte tercihlerini kısıtlayan %1 ve %2 sendika barajı gibi tekelleşmeye zemin hazırlayan adaletsiz ve keyfi düzenleme ve kanunlara karşı hukuk ve onur mücadelesi verdiğimiz, sendikal anlamda önümüze konulan bütün engelleri bir bir aştığımız,zorlu ama bir o kadar da kararlı bir tevkifat dönemini daha geride bıraktık. 

Bu dönemde var oluşumuzun isbatı 918 gönül dostumuza ve ay içinde sistemimiz kaydına giren ve bir başlangıcı, bir heyecanı ve de yeni bir dirilişi bizlere hatırlatan 1071 üyemizle  ilk günkü kararlılık ve heyacanla yolumuza devam ediyoruz.

Diyanetin en etkili hukuk mücadelesi veren ve en güvenilir sendikası olma HEDEFİYLE kurduğumuz Diyanet Birlik-Sen’i ve sendikal mücadeleyi önce %1 sendika barajında, daha sonra %2 Sendika barajında  yok etmek isteyenler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir HUKUK devleti olduğunu adaletin tecelli etmesi ile anlamış oldular. 

Diyanet Birlik-Sen haklı mücadelesinden hiç geri adım atmadı ve hukuki mücadelesini sürdürerek kazandığı davalarla sendikal tarihe ismini ve mücadelesini altın harflerle yazdırmayı başardı.

Diyanet çalışanlarının yeniden teveccüh göstermeye başladığı Diyanet Birlik-Sen din hizmetine yakışır örnek alınan ahlaklı sendikal mücadelesiyle  hiç bir zaman teşkilatlanma ve üyeleşme sıkıntısı yaşamayacaktır.

Artık Diyanet Birlik-Sen'in önündeki engeller kaldırılmıştır.

Diyanet Çalışanları Diyanet Birlik- Sen'i mutlaka gündemlerine almalı, takip etmeli ve izlemelidir.

Hizmet Kolumuzdaki bütün sendikalarla eşit şartlarda mücadele verdiğimiz takdirde iddia ediyorum ki Diyanet Birlik-Sen en fazla teveccüh edilen sendika olacaktır.

Bu vesileyle en zor şartlarda sendikamıza güvenen desteğini ve duasını hiç bir zaman esirgemeyen şu an itibariyle çok kıymetli 1071 üyemize canı gönülden teşekkür ediyor, her birinin zorluklar karşısındaki dimdik duruşunu ve sendikamıza sahip çıkmalarını ayakta alkışlıyorum.

Kenan Ak
Diyanet Birlik-Sen 
Genel Başkanı
Yönetim Kurulu Adına

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.