İLK ŞUBEMİZ KOCAELİ-DÜZCE'DE KURULDU

19 Aralık 2022 10:37 Diyanet Birlik-Sen 787

Diyanet Birlik-Sen Kocaeli-Düzce Şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu'nu büyük bir katılım ve coşku içerisinde, 11 Aralık 2022 Pazar günü gerçekleştirdik.

Şube kuruluş işlemlerini tamamlayan Kocaeli-Düzce illerimiz, aynı zamanda sendikamızın da 1. şubesini kurmuş oldular.

"Siyasetin Değil Diyanet Çalışanlarının Sendikası" mottosuyla kurulan Diyanet Birlik-Sen'in Kocaeli Düzce Şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu'na, siyasi partilerin il ilçe temsilcileri, iş insanları, sivil toplum kuruluşları, dini ve milli dernekler ile delegelerimiz ve üyelerimiz katılmıştır.

Ayrıca siyasi partilerden Kocaeli Ak Parti İl Başkan Vekili, CHP İl Başkanı, İyi Parti İl Yöneticisi, Saadet Partisi ve BBP, YRP temsilcileri ile sayın İzmit Belediye Başkanı ve Büyük Şehir Belediyesi Sivil Toplum Daire Başkanları Katılım sağlamıştır.

Kocaeli basını da kongremize büyük ilgi gösterek tamamı kongremizi baştan sona takip etmiştir.

Kocaeli Şube Başkanı Numan UYSAL ve Düzce İl Başkanı ve Şube Başkan Vekili Ahmet MUTİOĞLU'nun açılış ve selamla konuşmalarının ardından Genel Başkan Kenan AK, genel kurula hitaben yaptığı konuşmada;

Kocaeli-Düzce'nin 1. şube olarak Diyanet Birlik-Sen’e güç kattığından bahisle emeği geçenlere, özellikle de Şube Başkanı Numan UYSAL ve Şube Başkan Vekili Ahmet MUTİOĞLU’na, üyelere ve delegelere teşekkürlerini iletti.

Her ne şartta olursa olsun doğrunun ve hakkın yanında olacaklarını, hangi şartta olursa olsun mücadeleden vaz geçmeyeceklerini ve haksızlık nereden gelirse gelsin diyanet çalışanlarını ve üyelerini savunmaktan yılmayacaklarını belirten AK, özellikle kadın üyelerin genel kurula ilgisi için teşekkür edip daha çok gayret göstererek üye sayımızın artırılması noktasında üyelerimizden destek istedi.

Yapılan seçimler sonucunda Kocaeli-Düzce Şubesi Yönetim Kurulunda; Şube Başkanı Numan UYSAL, Şube Başkan Yardımcıları Ahmet MUTİOĞLU, Tayfun ESE, Mustafa AYAR, Mustafa ÖZKAR, Selim BADUR ve Bilal AKBAŞ seçildi.

Diyanet Birlik-Sen olarak, diyanet çalışanlarının sesi olmak üzere çıktığımız bu yolda yılmadan, büyüyerek yürümeye devam ediyoruz.

 

Diyanet Birik-Sen

Genel Merkezi

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.