MİRAÇ KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

06 Şubat 2024 12:47 Diyanet Birlik-Sen 109

Mirac, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu yolculuğun adıdır.

“Kulu Muhammed'i geceleyin, Mescid-i Haram'dan kendisine bazı ayetlerimizi göstermek için etrafını mübarek kıldığımız Mescid- i Aksâ'ya götüren Allah, her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir. Şüphesiz ki her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla gören O'dur.”   (İsra, 17/1)

Duyguların ve hislerin coştuğu, dua ve niyazların semaya yükseldiği, inananların huzur bulduğu bu gecede; gönüllerimizde ümit ve ilahi aşk kandillerini yakalım, miracın engin mesajını ruhlarımızda hissedelim. gönül kapılarımızı herkese açalım.
Miracın, ilahî yükselişin, gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım.

Bu mübarek gecede Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışalım.

Miraç gibi hikmetli bir yolculuğu andığımız ve anladığımız Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecenin kıymetini bilelim.
Rabbimize olan imanımızı, Peygamberimize (sav) olan bağlılığımızı, namaza olan muhabbetimizi tazeleyelim.

Eşref-i mahlukat olmanın bilinciyle daha ferasetli bir bakış, daha merhametli bir lisan, daha güzel bir ahlâk, daha ümitvâr bir yürek, daha huzurlu bir dünya için dualarımızı miraca gönderelim.

Zorluklar içerisinde şanlı direnişlerini sürdüren Gazze’li kardeşlerimizin zafere ulaşması  için  maddi ve manevi desteklerimizi ve dualarımızı eksik etmeyelim

Mirac Kandilinin;   Millet olarak yaşadığımız her türlü sıkıntıların birlik ve beraberlik içinde bitirilmesini,
 Milletimizin ve bütün insanlığın sağlık, afiyet, esenlik ve barış içinde yaşamasına vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz eder, mübarek Miraç Kandilinizi tebrik ederiz.05.02.2024

Diyanet Birlik Sen Genel Merkezi

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.