Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun

18 Şubat 2023 10:28 Diyanet Birlik-Sen 204

Mirac, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu yolculuğun adıdır.

“Kulu Muhammed'i geceleyin, Mescid-i Haram'dan kendisine bazı ayetlerimizi göstermek için etrafını mübarek kıldığımız Mescid- i Aksâ'ya götüren Allah, her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir. Şüphesiz ki her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla gören O'dur.” (İsra, 17/1)

Duyguların ve hislerin coştuğu, dua ve niyazların semaya yükseldiği, inananların huzur bulduğu bu gecede; gönüllerimizde ümit ve ilahi aşk kandillerini yakalım, miracın engin mesajını ruhlarımızda hissedelim. gönül kapılarımızı herkese açalım.

Miracın, ilahî yükselişin, gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım.

Bu mübarek gecede Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye ve depremden etkilenen kardeşlerimize maddi manevi yardım etmeye çalışalım. 

Miraç gibi hikmetli bir yolculuğu andığımız ve anladığımız Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecenin kıymetini bilelim. 

Rabbimize olan imanımızı, Peygamberimiz (sav)'e olan bağlılığımızı, namaza olan muhabbetimizi tazeleyelim. 

Eşref-i mahlukat olmanın bilinciyle daha ferasetli bir bakış, daha merhametli bir lisan, daha güzel bir ahlâk, daha ümitvâr bir yürek, daha huzurlu bir Türkiye için dualarımızı miraca gönderelim.

Ey mülkün sahibi, esirgeyen ve bağışlayan yüce Allah'ım !

Sınırsız rahmetinle, Deprem afeti ile yaşanan acı ve kederle bunalan milletimize, miraç kandili ile ferahlık ve esenlik ihsan eyle ! 

Milletçe yaşadığımız bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içinde birbirine kenetlenerek aşmayı milletimize nasip eyle Allahım !

Gönüllerimizin hüzünle ve acıyla kavrulduğu bu zamanda idrak edeceğimiz miraç kandilinin feyz ve bereketinden millet olarak faydalanmayı ve kalplerimize ferahlık vermesi duasıyla 

Miraç kandilinizi tebrik ederiz.

 

Diyanet Birlik Sen

Genel Merkezi

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.