Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun

21 Nisan 2023 09:24 Diyanet Birlik-Sen 246

Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı, insanlığın kardeşliğin, merhametin ve paylaşmanın en üst düzeyde yaşandığı mağfiret ve bereket ayı, on bir ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakarak bize Allah’ımızın bir hediyesi olan Ramazan Bayramı'na kavuşmanın mutluluk ve sevincini yaşıyoruz.

Ramazan ayı boyunca orucun manevi terbiyesiyle, sahur ve iftarın bereketini, camilerde kıldığımız teravih namazlarının coşkusuyla, Kur’an’ın feyzini yüreklerimizde derinden hissederek gönüllerimizi coşturduk, Ramazanla birlikte maneviyatımızı tekrar tazeledik.

Bizleri sağlık, afiyet içinde oruçlarımızı tutarak ibadetlerimizi yaparak Kur’anı Kerimi okuyarak Ramazan bayramına ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd’ü senalar olsun.

Bayram; Yüce Kitabımız Kur’anı Kerimde ve Peygamberimizin hadisi şeriflerin de barışmanın, hatırlamanın, sevmenin, birlik, beraberlik ve dayanışmanın öğütlendiği;

Küslük, dargınlık ve ayrı düşmenin kötülendiği mukaddes bir günün adıdır.

Bayramlar, yürekleri sevgiyle bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları tamir eden bize yüce Rabbimizin ilâhî bir armağanıdır.

Bu mübarek Ramazan bayramında da uzakta bulunan büyüklerimiz, sevdiklerimiz ve yakınlarımızla teknolojik vasıtaları kullanarak bayramlaşmayı gönüllerini almayı ihmal etmeyeceğiz.

Onları sesli ve görüntülü arayarak hem onları sevindireceğiz hemde hayır dualarını alacağız.

Cenabı Allah’a ne kadar şükretsek azdır.

Ayyıldızlı bayrağımızın gölgesinde ezanların beş vakit minarelerden okunduğu vatanımızda hür bir şekilde, birlik beraberlik içinde yaşamanın ne kadar büyük bir nimet olduğunu hatırda tutalım.

Bu vatanı bizlere emanet eden ecdadımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi hayırla ve rahmetle yad ederek onları da unutmayalım.

Diyanet Birlik-Sen olarak;

Sevincin, mutluluğun ve paylaşmanın en üst seviyede yaşandığı nice bayramlara ulaşmak temennisiyle;

Sendikamız yönetici ve üyelerimizin, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz, milletimizin ve İslâm âleminin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimizle tebrik eder, manevi havası ile gönüllerimizi arındıran ve tazeleyen Ramazan Bayramı'nın Türk-İslam alemine ve insanlığa sağlık, afiyet, barış ve huzur getirmesini, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

 

Diyanet Birlik-Sen

Genel Merkezi

YENİ GALERİLER

Diyanet Birlik-Sen

Siyasetin Değil, Diyanetin Sendikası

Diyanet Birlik-Sen

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 35/A Kat 2- Daire No:6 Etimesgut-Ankara
ETİMESGUT / Ankara

Dernek Yazılımı: Tek Lider Medya © Tüm Hakları Saklıdır.